Εκδηλώσεις και Δραστηριότητες της Δημόσιας Κεντρικής Βιβλιοθήκης Σπάρτης

Εκπαιδευτικό πρόγραμμα "Κύκλος του νερού" με το 7ο Νηπιαγωγείο Σπάρτης

Σήμερα στις 26 Μαΐου 2022, είχαμε την χαρά να μας επισκεφθεί το 7ο Νηπιαγωγείο Σπάρτης και να κάνουμε μαζί με τα παιδιά το εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Ο κύκλος του Νερού».

Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα «Σχολικός Εκφοβισμός» με την Νατάσσα Κανελλάκου

Η Βιβλιοθήκη Σπάρτης μαζί με τον Σύλλογο Φίλων της Δημόσιας Κεντρικής Βιβλιοθήκης Σπάρτης θα πραγματοποιήσουν εργαστήριο με θέμα «Σχολικός Εκφοβισμό».

Πρόγραμμα "Γνωριμία με την Βιβλιοθήκη"

Σήμερα στις 12 Μάϊου 2022, μας επισκέφθηκε το Β2 τμήμα του 1ου Δημοτικού Σχολείου Σπάρτης όπου τα παιδιά παρακολούθησαν το πρόγραμμα "Γνωριμία με την Βιβλιοθήκη Σπάρτης" από την Βιβλιοθηκονόμο Διδάχου Κωνσταντίνα και στη συνέχεια τα παιδιά είδαν το τμήμα Sparti TechLab της Βιβλιοθήκης Σπάρτης από τον υπάλληλο Σαγιάννη Δημήτριο.

American Spaces and Fulbright Event - Undergraduate Studies USA, March 30, 2022, 18:00

Οι Αμερικανικές Γωνιές (Κέρκυρα, Σπάρτη, Βέροια, Ξάνθη και Θεσσαλονίκη) διοργανώνουν σε συνεργασία με το Ίδρυμα Fulbright στην Ελλάδα μία διαδικτυακή συμβουλευτική συνάντηση για τις Προπτυχιακές Σπουδές στις Η.Π.Α.

Σας ενημερώνουμε ότι κατά την είσοδο στη Βιβλιοθήκη Σπάρτης, είναι απαραίτητη η χρήση μάσκας.

Εκ της Διευθύνσεως.